ری الس را بیشتر بشناسیم

معرفي متد ري الس به زبان ساده

مكانيزم ري الس سيستم آموزشي است كه از سه بخش اصلي تشكيل مي شود. براي نمايش دقيق آن، بايد يك هرم را بكشيم كه روي اين هرم سه واحد وجود دارد:

 

 
قسمت اول: تفكر گفتار زبان انگليسي Lingual tough transition

در اين قسمت، دستوراتي وجود دارد كه به آن ها P.E گفته مي شود. دستورات P.E دستوراتي هستند كه به ما اجازه مي دهند بفهميم زماني كه در زبان اول ما، يعني زبان فارسي به هر جمله اي فكر مي كنيم آيا آن جمله در زبان انگليسي وجود دارد؟ و اگر وجود دارد آن جمله در زبان انگليسي به چه شكلي گفته مي شود؟

اين قسمت از درك دنياي زبان بسيار دشوار است اما ما مي توانيم از طريق مكانيزمي به سادگي از زبان اول به زبان دوم دست پيدا كنيم.

سيستم P.E مجموعه اي از دستورات و قواعد است كه به واسطه آن ها، ما به نظم و قواعد هر جمله در زبان انگليسي دست پيدا مي كنيم. وقتي كه جمله اي را در اين سيستم قرار مي دهيم، چنانچه سيستم P.E امكان پردازش آن را نداشته باشد به اين خاطر است كه آن جمله در زبان انگليسي وجود ندارد و يا به شكل ديگري گفته مي شود.

از آن جا كه اين سيستم بر مبناي لغات فارسي (و نه زبان فارسي) به وجود مي آيد باعث مي شود كه ما بتوانيم زبان انگليسي را مانند زبان اول مان درك كنيم و از طرف ديگر مي توانيم بدون نياز به خواندن قواعد و گرامر بسيار زياد زبان انگليسي، با تعداد محدودي قواعد، تمام زبان انگليسي را صحبت كنيم . اين در حالتي است كه كل انگليسي از نظر گرامر تنها با 21 دستور در حال ساخت است؛ يعني ما در سيستم P.E اين 21 دستور را استفاده ميكنيم و از طريق آن بيش از 1000 قاعده گرامري زبان انگليسي را مي توانيم بسازيم.
 

قسمت دوم: معلم همه جا با شماست  (T.E)

ضلع دوم سيستم ري الس بخش T.E (Teacher Everywhere) است. اين بخش فراهم آورنده­ ي محيط مجازي مكالمه براي هر شخص است. قطعا همه اين را شنيده ايد كه اگر چهار سال در موسسات ايران زبان انگليسي بخوانيد، باز هم ارزش اين كه شما 4 ماه در محيط اصلي باشيد را ندارد. قابل توجه است كه بودن در محيط، باعث مي شود كه ما زبان محاوره اي را بياموزيم، كه يعني ممكن است اصولي نباشد و هم چنين لغات را به آن شكلي كه دوست داريم تلفظ كنيم و در نهايت خروجي اين است كه ما منظورمان را مي­رسانيم اما داراي غلط هاي تلفظي و غلط هاي بسيار ديگري است.

ما سيستمي را فراهم كرديم كه در آن زبان آموز مي تواند به همراه يك استاد و با نظارت آن استاد روزي 90 دقيقه در محيط مكالمه قرار گيرد و با قرار گرفتن در اين شرايط بتواند گفتار، شنيدار، مكالمه، دامنه لغات، تلفظ، قواعد و حتي لهجه اش را تمرين كند، يعني مجموعأ هفت فاكتور به او آموزش داده مي شود. در هفت روز معادل 630 دقيقه به صورت مفيد تمرين مي كند. اين حالتي است كه اين زمان بندي براي سيستم هاي آموزشي ديگر تنها در كلاس امكان پذير است چون در سيستم هاي ديگر استاد تنها در كلاس حضور دارد.

بنابراين با يك مقايسه ساده با موسسات ديگر كه دو جلسه در هفته كلاس و 24 دقيقه در هفته تمرين دارند، متوجه مي شويم كه در سيستم ري الس 630 دقيقه و در سيستم هاي ديگر 24 دقيقه در هفته توانسته ايم در يك محيط انگليسي را تمرين كنيم. اكنون با انجام تناسب و تقسيم 630 دقيقه بر 24 دقيقه متوجه خواهيم شد كه 26 هفته بايد در سيستم هاي ديگر زبان بخوانيم و به موسسه برويم و زمان صرف كنيم تا بتوانيم معادل يك هفته در سيستم ري الس زبان ياد بگيريم؛ چراكه 26 هفته، هفته اي 24 دقيقه تازه معادل 630 دقيقه سيستم ري الس مي شود كه فقط يك هفته در ري الس زمان سپري مي كند.
 

3- بخش سوم: فرهنگ گفتار يك زبان

در اين بخش، تفاوت هاي فرهنگي بين دو زبان را مورد بررسي قرار مي دهيم. به عنوان مثال تحليل مي كنيم كه در زبان فارسي وقتي براي كسي دلتنگ مي شويم مي گوييم : «من براي تو دلتنگ مي شوم» اما در زبان انگليسي گفته مي شود كه : «من تو را از دست مي دهم». مازاد بر اين در بخش فرهنگ گفتار زبان انگليسي، بخش هاي مختلفي از زبان كه در تاكنون تعريف نشده اند را هم ارائه مي دهيم مثل حروف اضافه، عبارات فعلي و ده ها عنوان ديگر.

در حقيقت در اين بخش ما توضيح مي دهيم كه از نظر گفتاري زبان انگليسي داراي چه تفاوت هاي فرهنگي است. در اين قسمت با مراجعه به آموزش هاي درون سايت ري الس ( بخش فايل هاي آموزشي) و هم چنين كانال تلگرام ( لينك ورود به كانال تلگرام) مي توانيد مثال هاي قابل توجهي را كسب نمائيد. در اين بخش متوجه مي شويم كه زبان انگليسي از چه نگرشي براي گفتار تبعيت مي كند.

در اين بخش، ما اين موضوع را مورد بررسي و تحليل قرار مي دهيم كه به نحوي يك مطلب كاملا جديد و نو است.


خلاصه

"متد ری الس"  سریعترین مرجع آموزش زبان انگلیسی در کشور با سرعت در حدود 26 برابر سریعتر است. در ان متد زبان آموز را به عنوان زبان اول یاد می گیرد ، این آموزش بر پایه زبان فارسی است به همین علت تمام انگلیسی را به زبان فارسی فهمیده و صحبت می کند . در این متد زبان آموز بنا به طی دوره 8 الی 12 ماه به سطحی از زبان تسلط می یابد که مبنی بر مستندات در سطح اساتید و مدرسین قرار می گیرد نظر به اینکه زبان آموز از پایین ترین سطح فراگیری را شروع کرده است.

واحد آنلاین این موسسه اولین موسسه آنلاین کشور است که کلاس های آنلاین را با کیفیت کلاس های حضوری برگزار کرده است ، تمامی مخاطبین خارج از استان کرمانشاه در حال حاضر از این کلاسها بهره مند هستند.


بيشتر بدانيم

  1. رزومه مركز ري الس
  2. مستند متد ري الس (فايل ويدئويي)
  3. سمينار آموزشي شگفتي ري الس (فايل ويدئويي)